Marcin Gabruk – „Mentawai – drzewo życia”

preview
Mentawajowie zamieszkują niewielką wyspę Siberut u wybrzeży Sumatry. Odwiedziłem ich dwukrotnie w 2018 i 2019 łącznie mieszkając wśród różnych rodzin kilka tygodni – wspólnie z nimi pracując, rozmawiając, uczestnicząc w różnych rytuałach.


Karolina Jonderko i Magdalena Gorlas – „Pierwsza polska kobieca drużyna w „Mongol Rally 2019””

preview
Pamir Highway Fiatem Pandą? To jest możliwe! 15 krajów, prawie 18 000 kilometrów, 6 tygodni i one trzy: Karolina, Magda i Fiat Panda zwany Pandziochą. Pierwsza polska, kobieca drużyna, która wzięła udział w „Mongol Rally”, pokonując wszystkie rodzaje dróg, lasy, góry, stepy, pustynie, rzeki i dojechała na metę w Ułan Ude. Czyli Magdalena Gorlas i Karolina Jonderko, drużyna WIDZI MI SIĘ TRIP.


Maksymilian Libera – „Busem Lapidusem na południe!”

preview
Jesteśmy dwójką studentów, dwa lata temu kupiliśmy Busa Lapidusa – VW T3 z 1981 roku, po czym przerobiliśmy go na kampera. W zeszłym roku byliśmy nim w Skandynawii, w tym roku udaliśmy się na południe (Czechy, Słowacja, Słowenia, Włochy, Węgry). W 44 dni pokonaliśmy ponad 3.500 km. Nigdy nie wiedzieliśmy, co przyniesie kolejny dzień.


Tymon Pastucha – „Okrążyć Bałtyk Rowerem”

preview
Wyprawa rowerowa rozpoczynająca się w Szczecinie, a kończąca się w Suwałkach może nie zrobić specjalnego wrażenia. Chyba, że trasa prowadzi trochę naokoło, bo przez: Niemcy, Danię, Szwecję, Finlandię, Estonię, Łotwę i Litwę, a licznik na mecie wskazuje ponad 2 i pół tysiąca kilometrów.