Redemptoris Missio – „Afryka medyka”

preview
Autorzy zdjęć docierali w najdalsze zakątki świata. Pomagając ubogim chorym byli świadkami wielu wzruszających, radosnych i budujących scen. Ich fotografie pokazują codzienną pracę ośrodków misyjnych i rolę jaką odgrywają w niej wolontariusze Fundacji.


Justyna Janiec-Palczewska – „Oczy Afryki”

preview
 
To opowieść o tym jak jedno zdjęcie małej dziewczynki może zmienić losy wielu ludzi.
Co się stało z jego bohaterką? Czy to, że mieszkasz dosłownie na końcu świata, w kraju, w którym od wielu lat trwa wojna sprawi, że nigdy nie doczekasz się pomocy?


Magdalena Genow – „Bułgaria. Złoto i rakija”

preview
 
Dlaczego rakii nie pije się na raz? Czy to prawda, że Bułgaria jest rajem dla archeologów i że przeciętny Bułgar lubi rozmawiać o ziołach? Dlaczego ostatni car Bułgarii wrócił do władzy? I w końcu, jak to się stało, że ten czarnomorski kraj zasłużył sobie na miano „Róży Europy”?


Jacek Jarosz – „Chata Medyka”

preview
Chata Medyka im. dr Wandy Błeńskiej, to przychodnia zdrowia wybudowana przez Fundację Redemptoris Missio w miejscowości Befasy na zachodzie Madagasakru. W sierpniu 2019 roku miało miejsce jej oficjalne otwarcie. Do pracy w przychodni wyjechali medycy z Polski – Sara Suchowiak i Jacek Jarosz.


Małgorzata Ciepła – „Kamczatka”

preview
Kamczatka to niezwykła kraina! Odległa, dzika, piękna i niebezpieczna zarazem. Potężne wulkany swoją sylwetką zachęcają by podejść bliżej, spróbować swoich sił, wejść na ich szczyt. Lecz zaraz potem wystraszą, zniechęcą, i nadal nęcą… Kamczatka to miejsce dla prawdziwych poszukiwaczy przygód!


Iśka Marchwica – „Czerwone drzwi Irlandii”

preview
 
O Irlandzkiej „manianie”, o tym ile w Irlandczykach jest muzyki, a ile Guinnessa, o zieleni i innych kolorach i w końcu o tym, co kryją za sobą irlandzkie czerwone drzwi, Iśka Marchwica opowie podczas swojej prelekcji „Czerwone drzwi Irlandii”.


Anna Jaklewicz – „Indonezja. Po drugiej stronie raju”

preview
Dziewięć miesięcy w samotnej podróży, tysiące pokonanych kilometrów, dziesiątki odwiedzonych wysp. Indonezyjska wyprawa Anny Jaklewicz zaprowadziła ją na odległe archipelagi i w rejony zamieszkałe przez grupy etniczne o unikatowych zwyczajach. Pokaz „INDONEZJA. PO DRUGIEJ STRONIE RAJU” pozwoli nam przyjrzeć się bliżej kilku z nich.


Agnieszka Dziadek – „Triple Crown of Hiking”

preview
Przejście Pacific Crest Trail w 2019 roku, w wyjątkowo trudnym roku w historii tego szlaku, było zwieńczeniem trzyletniego projektu, zakończonego zdobyciem przez Agnieszkę Dziadek Triple Crown of Hiking. Appalachian Trail, Continental Divide Trail i Pacific Crest Trail – razem 13 tysięcy kilometrów i 382 dni wędrówki.