Justyna Janiec-Palczewska – „Oczy Afryki”

To opowieść o tym jak jedno zdjęcie małej dziewczynki może zmienić losy wielu ludzi.

Co się stało z jego bohaterką? Czy to, że mieszkasz dosłownie na końcu świata, w kraju, w którym od wielu lat trwa wojna sprawi, że nigdy nie doczekasz się pomocy?

Jakie przygody spotkały lekarzy – wolontariuszy Fundacji „Redemptoris Missio”, którzy postanowili przywracać wzrok najbiedniejszym ludziom na świecie? O tym wszystkim i o tym ile dobrego robią na świecie Polacy opowie Justyna Janiec-Palczewska Prezes Fundacji i uczestniczka wyprawy „Oczy Afryki” do Republiki Środkowoafrykańskiej.

Fundacja Pomocy Humanitarnej „Redemptoris Missio” powstała z inicjatywy środowiska naukowego Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu. Od 28 lat niesie pomoc medyczną w najdalszych zakątkach świata. Setki wolontariuszy wysłanych do krajów globalnego Południa, tysiące ton pomocy humanitarnej to tylko fragment wszystkiego czym zajmuje się Fundacja „Redemptoris Missio”.

Justyna Janiec-Palczewska – absolwentka Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza i Akademii Sztuk Pięknych, prezes Fundacji Pomocy Humanitarnej „Redemptoris Missio”, organizatorka i uczestniczka wypraw medycznych, a z zamiłowania dziennikarka i reportażystka. Bardzo lubi ludzi i książki, a nade wszystko bardzo kocha to co robi.