Piątkowskie spotkanie podróżnicze z Bajkałem

Zapraszamy na spotkanie z Alicją i Jędrzejem, którzy przybliżą nam piękno Bajkału i jego przyrody oraz opowiedzą o mieszkańcach Przybajkala.
Spotkanie organizowane jest razem z wydawcą miesięcznika Echo Piątkowa oraz Piątkowskim Klubem Odkrywców i Reporterów.
Zapraszamy  24 kwietnia 2018 r. o godz. 17:00 w XV Liceum Ogólnokształcącym w Poznaniu na os. Bolesława Chrobrego 107.
Wstęp wolny.

Priwiet, Bajkał!

Bajkał to najstarsze, najgłębsze, najczystsze i najbardziej niesamowite jezioro świata. Leży w samym centrum Azji, w otoczeniu potężnych gór i surowych krajobrazów. Choć ludzi jest tam niewielu, zaskakuje kulturowa różnorodność mieszkańców regionu i mnogość polskich akcentów…

Kiedy pierwszy raz trafiliśmy nad jego brzegi, Bajkał oczarował nas i od tej pory stale do niego wracamy. W rezultacie uzbierała nam się spora kolekcja zdjęć i opowieści, którymi chcielibyśmy podzielić się z szacowną publicznością. Zapraszamy na wspólną podróż nad „Święte Morze Syberii”, w trakcie której przyjrzymy się potędze bajkalskiej przyrody, zobaczymy najpiękniejsze zakątki Przybajkala, ruszymy w dzikie góry i poznamy kilku niezwykłych ludzi.

Alicja i Jędrzej Łukowscy – pierwszy raz zobaczyli Bajkał w 2005 roku. Później bywali tam wielokrotnie – podróżując (również zimą!), studiując na semestralnej wymianie w Irkucku oraz prowadząc zorganizowane grupy turystyczne. Wspólnie napisali przewodnik turystyczny „Bajkał i góry Przybajkala”. Obecnie prowadzą biuro podróży Szerokie Tory. W wolnych chwilach uprawiają ogród warzywny, rozmyślając, czy można pojąć Rosję i jak rosyjską rzeczywistość objaśniać polskiej publiczności.