Aleksander Doba w FOODHALL Poznań

Zawsze trzeba zaczynać od marzeń. Potem plany. No i trzeba sprzątać śmieci z rzeki, bo ja potem kajakiem nie mogę się przebić.” – Aleksander Doba

Aleksander Doba w swoim kajaku o wdzięcznej nazwie „OLO” jako pierwszy w historii trzykrotnie przepłynął Atlantyk używając wyłącznie siły własnych ramion. W 2010 roku w najwęższym miejscu z Afryki do Ameryki Południowej, w 2014 w najszerszym z Europy do Ameryki Północnej, a w 2017 w drugą stronę, z Ameryki Północnej do Europy. Łącznie przepłynął  ponad 13 700 mil morskich spędzając w kajaku 377 dób.
Za te i wcześniejsze osiągnięcia (m. in. przepłynięcie Polski „po przekątnej” z Przemyśla do Świnoujścia, opłynięcie dookoła Bałtyku oraz jeziora Bajkał, czy kajakową wyprawę za Koło Podbiegunowe Północne) wielokrotnie nagradzany m.in. na „Kolosach” w 2000, 2009, 2011 i 2014 roku.
W 2015 roku nagrodzony został prestiżowym tytułem Podróżnik Roku National Geographic.

Aleksander Doba
Z Pochodzenia Poznaniak. Z zawodu inżynier. Przez ponad 70 lat życia zajmował się szybownictwem, spadochroniarstwem, kolarstwem i żeglarstwem. Ale największą jego pasją jest kajakarstwo. Przyjedzie z Polic by przedstawić swoje trzy Transatlantyckie Wyprawy Kajakowe: z Afryki do Ameryki Południowej, z Europy do Ameryki Północnej i z powrotem.

Aleksander Doba w FoodHall Poznań!
W niedzielę 30.09.2018 o godzinie 18.00 zapraszamy Was do dawnego budynku dworca PKP na WTAJEMNICZENIE. O życiu, podróżach i poszukiwaniu siebie.
Bilety do nabycia na biletomat.pl
Cena biletu 20 zł

Organizatorami spotkania są:

FoodHall Poznań

Stowarzyszenie Na Szage