Julia Kłosowicz, Marta Wawrzyniak: „Madagaskar czerwona wyspa! Wolontariat z Fundacją Dzieci Madagaskaru”

Zapraszamy Was do podróży po Madagaskarze! Niezwykłej wyspie, nie tylko ze względu na to, iż jest kolebką wielkich, magicznych baobabów , ciekawskich lemurów, kameleonów w różnych barwach i rozmiarach ale też i roześmianych, wesołych dzieciaków!

Klimat tej wyspy tworzą piękne, niezapomniane widoki, małe domki wśród soczyście zielonych pól ryżowych ale też i ludzie, Malgasze. Biedni, żyjący w skromnych warunkach ale uśmiechnięci i pogodni. Dzieci, które zawsze i wszędzie towarzyszą podróżnikowi! Bose, w podartych rzeczach ale zawsze chętne do rozmowy, zabawy, ciekawe białego, którego w tym kraju nazywają Vazaha!

Zapraszamy Was na opowieść o tym kraju z perspektywy pracy i życia wolontariuszy poznańskiej Fundacji Dzieci Madagaskaru – Ankizy Gasy, Marty i Julii. Dziewczyny przyjechały pracować w szkołach i ośrodkach dla dzieci wspieranych przez Fundację .Julia z Uniwersytetu Przyrodniczego w
Poznaniu – studentka dietetyki badała stan odżywienia dzieci objętych opieką fundacji. Wraz z grupą innych studentów przeprowadziła cykl zajęć w ramach edukacji żywieniowej i zdrowotnej, m.in. warsztaty kulinarne i higieniczne w szkołach i sierocińcu. Marta ze studentami ze stowarzyszenia Studenci bez Granic z Poznańskiego UAM w szkołach na Madagaskarze przeprowadzała z dziećmi
warsztaty oparte na pedagogice twórczości używając klocków Lego oraz chusty klanzy.

Na spotkaniu będziecie mogli zobaczyć jak wygląda wolontariat na Madagaskarze i liczymy na to, że zechcecie się też do nas przyłączyć! Jeśli zastanawiacie się nad wolontariatem w Afryce to może po tym spotkaniu rozwieją się Wasze wątpliwości! Podczas wszystkich dni trwania Festiwalu zapraszamy do rozmowy z nami na stoisku Fundacji Ankizy Gasy – Dzieci Madagaskaru w Kawiarence na pietrze. Będziecie mogli też tam nabyć piękne rękodzieła z Madagaskaru!

Do zobaczenia!

www.dziecimadagaskaru.pl

FB Ankizy Gasy – Dzieci Madagaskaru – https://www.facebook.com/ankizygasy