Piątkowskie spotkania podróżnicze – Japonia

Anna Sota – „Japonia”

Japonia jest miejscem wyjątkowym i zachwycającym, ale też niekonwencjonalnym. To kraj kontrastów w którym przywiązanie do rodzimej tradycji i kultury łączy się z niesamowitą umiejętnością przyswajania sobie obcych wzorców np. tych z Europy Zachodniej, czy USA, które Japończycy uważają za przydatne dla swych potrzeb. Wiele osób wyobraża sobie Japonię przez pryzmat znanych stereotypów kulturowych jak kwitnąca wiśnia, góra Fuji, gejsze, samuraje, manga, sushi czy Godzilla, ale zaręczam, że bliższe zetknięcie się z kulturą wysp japońskich może nieść ze sobą wiele zaskakujących nowości i niespodzianek.
Japończycy mają duże przekonanie o własnej wyjątkowości swojej ojczyzny i uważają, że żaden gaijin (cudzoziemiec) nie potrafi jej zrozumieć.
Dlatego jednym z celów mojego życia stała się nie tylko podróż do Japonii, ale też chęć poznania i zrozumienia zasad na których ten kraj funkcjonuje.
Moja fascynacja wszystkim co japońskie rozpoczęła się już w szkole podstawowej początkowo od sztuk walki, przez mangę i anime, a następnie czytania i zbierania wszelkich dostępnych informacji.
Fascynacja ta przerodziła się w chorobę zakaźną jaką jest wielka i nieuleczalna miłość do Japonii. Miłością tą staram się zarazić moich turystów z którymi od 8 lat regularnie podróżuję na Wyspy Japońskie jako pilot wycieczek. Miłością tą postaram się też podzielić z Państwem na spotkaniu w najbliższy czwartek:)

Zapraszamy w czwartek, 23 stycznia 2020 o godz. 17:00 do auli XV Liceum Ogólnokształcącego w Poznaniu na os. Bolesława Chrobrego 107.

Spotkanie organizowane jest razem z wydawcą miesięcznika Echo Piątkowa oraz Piątkowskim Klubem Odkrywców i Reporterów.

Wstęp wolny.

Anna Sota – Absolwentka Turystyki i Rekreacji oraz Filologii Japońskiej na co dzień z powodzeniem pracująca w wyuczonym zawodzie jako licencjonowany pilot wycieczek oraz przewodnik miejski po Poznaniu. W wolnych chwilach, których najczęściej nie ma poza własną działalnością turystyczną, pomaga prowadzić Fundację „Visit Poznań” promującą Poznań, szkoli nowych przewodników, naucza japońskiego oraz promuje Japonię.

Specjalista z historii pierwszych Piastów, Azji Płd. Wschodniej oraz Skandynawii. Prywatnie w wolnym czasie kocha czytać książki fantastyczne, oglądać filmy i podróżować. Napędza ją wieczny głód wiedzy i chęci odkrycia nowych miejsc. Pomimo tego, że do tej pory odwiedziła ponad 23 kraje, jest jeden do którego co roku od ponad 10 lat wiernie wraca – Japonia.