Jacek Jarosz – „Chata Medyka”

Poezja bajecznych plaż i krystalicznie czystych wód Oceanu Indyjskiego… Tego w relacji z wyprawy na Madagaskar nie będzie. Będzie natomiast proza życia wiosek i miasteczek głębokiego buszu. Nie zabraknie też historii ludzi, którzy odnajdują szczerą radość w trudach codzienności. Najwięcej jednak będzie dowodów na to, że wspólnymi siłami – również siłami uczestników Festiwalu Na Szage – można zrobić wiele dobrego.

 Chata Medyka im. dr Wandy Błeńskiej, to przychodnia zdrowia wybudowana przez Fundację Redemptoris Missio w miejscowości Befasy na zachodzie Madagasakru. W sierpniu 2019 roku miało miejsce jej oficjalne otwarcie. Do pracy w przychodni wyjechali medycy z Polski – Sara Suchowiak i Jacek Jarosz.

Jacek Jarosz, wiceprezes Fundacji Redemptoris Missio. Po studiach na Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu, pojechał na półroczny wolontariat na Madagaskar, a rok później na trzy miesiące do Zambii. Jako pracownik Fundacji brał udział w projektach w Republice Środkowoafrykańskiej i Madagaskarze. Jego największą miłością (oczywiście poza żoną) jest rodzinny Lądek Zdrój.