Zbyszek Pawlak – „Wschód różni się od Zachodu – opowieści z Jedwabnego Szlaku”

Zapraszamy na fascynujące opowieści Zbyszka Pawlaka o krajach Azji Środkowej, gdzie wschodnia kultura zderza się z zachodnią. Podróżować będziemy przez miasta przyszłości Kazachstanu, góry Tien-szan Kirgistanu, pustynię Turkmenistanu oraz prahistoryczną architekturę Uzbekistanu. Poznamy kuchnię tego regionu, problemy codziennego życia oraz niebezpieczne miejsca dla podróżniczych szaleńców. Dowiesz się czy nie jesteś czasem jednym z potomków Czyngis-chana. Odpowiemy na kilka istotnych pytań. Czy nowy Jedwabny Szlak znów stanie się najważniejszą drogą łączącą Wschód z Zachodem? Gdzie jest drogo, a gdzie tanio. Czy koczownicze narody Azji Środkowej nie zamkną swoich gościnnych bram przed przybyszami z Zachodu, tak jak to robią narody bliskiego wschodu? Dlaczego na Wschodzie czujemy się tak dobrze i co powinniśmy przywieść ze sobą by Zachód nie pozwolił nam zapomnieć kim jesteśmy.

Opowieści Zbyszka Pawlaka w RadiuRAM, Wrocław: Lata spędzone w Azji Środkowej uczyniły naszego przewodnika ekspertem od Nowego Jedwabnego Szlaku. Z tej wiedzy skorzystaliśmy przy okazji kolejnego spotkania w RadiuRAM https://www.radioram.pl/articles/view/36615/Zbyszek-Pawlak-na-Jedwabnym-Szlaku

Zbyszek Pawlak, znawca Wschodu, ponad 10 lat mieszkał w Azji Środkowej i od 25 lat podróżuje po krajach Jedwabnego Szlaku, niejednokrotnie udając się do miejsc wysokiego ryzyka. To co widział, doświadczył i słyszał na Wschodzie opowiada zachodnim słuchaczom, by przybliżyć im piękno odmiennej kultury. Autor książek o Wschodzie, członek Królewskiego Towarzystwa Spraw Azjatyckich w Londynie, współautor projektu biznesowego Wschodnie DNA w Zachodnim Biznesie w Polsce.