Piątkowskie spotkania podróżnicze – Jak przygotować się do dalekiej, tropikalnej podróży?

Podczas prezentacji w przystępny sposób dowiemy się jak skutecznie należy sobie radzić z groźnymi drobnoustrojami i nieobliczalnymi pasożytami egzotycznymi oraz trudnymi warunkami środowiskowymi podczas dalekich wypraw, tak aby pokonać zakażenia i choroby tropikalne oraz bezpiecznie powrócić do kraju bez żadnych powikłań zdrowotnych. Barwne opowieści o zwyczajach i kulturze społeczeństw żyjących w odmiennych warunkach klimatyczno-środowiskowych i sanitarno-higienicznych będą przeplatały się z widmem groźnych chorób egzotycznych, a to wszystko na tle przepięknych pejzaży i krajobrazów widzianych oczami białego podróżnika. Nie zabraknie też praktycznych informacji, jak skutecznie zapobiegać chorobom zakaźnym i pasożytniczym podczas tropikalnej wyprawy oraz jak ustrzec się wielu nieoczekiwanych zagrożeń zdrowotnych, które z pewnością nie należą do miłych atrakcji turystycznych. Bezpieczne podróżowanie po odległych krainach, bez zbędnego balastu w postaci przykrych dolegliwości klinicznych i powikłań chorobowych, będzie myślą przewodnią prezentacji.

Zapraszamy w czwartek, 13 czerwca 2019 o godz. 17:00 wyjątkowo do Domu Kultury Dąbrówka w Poznaniu na os. Bolesława Chrobrego 117.

Spotkanie organizowane jest razem z wydawcą miesięcznika Echo Piątkowa oraz Piątkowskim Klubem Odkrywców i Reporterów.

Wstęp wolny.

Dr hab. med. Małgorzata Paul jest adiunktem w Katedrze i Klinice Chorób Tropikalnych i Pasożytniczych Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu. Swoje doświadczenie zawodowe zdobywała w Ośrodkach Medycyny Tropikalnej w USA (prestiżowe Centers for Disease Control and Prevention /CDC/, Atlanta), Wielkiej Brytanii (słynna Liverpool School of Tropical Medicine and Hygiene), Niemczech (zaprzyjaźniony Institute of Tropical Medicine, Humboldt University, Berlin) i Peru (wyjątkowy Instituto de Medicina Tropical „Alexander von Humboldt”, Universidad Peruana Cayetano Heredia, Lima). Brała udział w ekspedycjach medycznych w Tanzanii, Ugandzie i Peru. Posiada unikatowy Międzynarodowy Dyplom Medycyny Tropikalnej i Higieny (DTM&H) wydany przez the Gorgas Memorial Institute of Tropical and Preventive Medicine, the University of Alabama, Birmingham (USA). Jest członkiem m.in. International Association for Assistance to Travellers (IAMAT), National Geographic Society, New York Academy of Sciences oraz International Society for Infectious Diseases, a także ekspertem European Centre for Disease Prevention and Control (ECDC, Sztokholm) w zakresie chorób infekcyjnych i członkiem Rady European Society of Clinical Microbiology and Infectious Diseases.