Piątkowskie spotkania podróżnicze – Meksyk, jakiego nie znacie!

O swojej podróży do Meksyku opowiedzą Klaudia i Marcin Majdeccy, którzy odkrywają świat na własną rękę poza utartym szlakiem. Totalnie uzależnieni od podróży, nie mogą usiedzieć w jednym miejscu. Swoje serca zostawili w krajach Ameryki Łacińskiej. Na blogu wktorastrone.pl inspirują do bliższych i dalszych podróży.

Zapraszamy w czwartek, 30 maja 2019 o godz. 17:00 do auli w XV Liceum Ogólnokształcącym w Poznaniu na os. Bolesława Chrobrego 107.

Spotkanie organizowane jest razem z wydawcą miesięcznika Echo Piątkowa oraz Piątkowskim Klubem Odkrywców i Reporterów.

Wstęp wolny.

Meksyk kojarzony jest często z mariachis, sombrero, tequilą, papryczką chili oraz boskimi plażami Półwyspu Jukatan czy narkobosami jak El Chapo. Tymczasem prawdziwy Meksyk to zdecydowanie coś więcej!
Opowiemy Wam o Meksyku tym mniej znanym, poza utartym szlakiem. O miejscach magicznych, ukrytych w dżungli, do których dotarcie wymaga czasu i wysiłku, a na widok których opadnie Wam szczęka z zachwytu.
O lokalnych społecznościach mówiących w języku tzotzil, które do dziś praktykują pogańskie obrzędy w katolickim kościele, nam kompletnie niezrozumiałe.
O niezwykłych cenotach, piramidach majańskich i azteckich, ukrytych w gąszczu lasu tropikalnego.
O najpiękniejszym na świecie Dniu Zmarłych, jaki było nam dane spędzić u bram Mictlan, czyli meksykańskiej krainy zmarłych.
O targu białej i czarnej magii, na którym doświadczycie pewnego rodzaju wtajemniczenia.
A także o tym, jak znaleźliśmy się w wiosce Zapatystów i wyszliśmy z tego cało. Jak to jest stracić tożsamość na 168h i mieć konsula w grupie znajomych na FB.
Jak wygląda prawdziwe lucha libre nie tylko to na ringu, ale także to w metrze. Jak smakują smażone koniki polne oraz jak się leczyć i wyleczyć pijąc 90% pox.
Będziecie pakować szybko plecaki, by doświadczyć tego na własnej skórze! Przygoda życia gwarantowana!