Dariusz Fedor – Strefa Kontynentów

„Kontynenty”
Niezależny kwartalnik podróżniczy, reporterski, literacki i fotograficzny, którego pierwszy numer ukazał się w 1964 roku. Kolejnym pokoleniom opowiadamy o świecie – nie tylko opisujemy go, ale też pomagamy zrozumieć.
Każdy numer „Kontynentów” to 164 strony fascynujących inspiracji do podróży bliskich i dalekich, ale też to… podróż sama w sobie. Każdy numer zabiera czytelników w najodleglejsze zakątki świata, nie tylko je pokazując, ale również tłumacząc.

Autorzy
Publikujemy opowieści najlepszych polskich reporterów, pisarzy podróżujących i podróżników: Wojciecha Jagielskiego, Andrzeja Stasiuka, Bartka Sabeli, Małgorzaty Rejmer, Ziemowita Szczerka, Pauliny Wilk, Anny Alboth, Piotra Milewskiego, Doroty Chojnowskiej, Roberta Robba Maciąga, Marka Kamińskiego, Mateusza Waligóry i wielu, wielu innych. Uważni czytelnicy wiedzą, że wiele bestsellerowych, nagradzanych książek-reportaży miało swój początek właśnie w „Kontynentach”. Wymieniając autorów „Kontynentów”, nie możemy pominąć Ryszarda Kapuścińskiego czy Elżbiety Dzikowskiej, która cały czas publikuje u nas relacje ze swoich niezwykłych podróży.

Do czytania i oglądania
Pismo ma wysmakowaną szatę graficzną, której najmocniejszą stroną są fotografie – starannie dobierane i traktowane nie tylko jako ilustracja, ale jako integralna część opowieści. Publikujemy zdjęcia z kanonu fotografii światowej tak wielkich twórców, jak Henri Cartier-Bresson, Elliott Erwitt czy Ryszard Horowitz. Z polskich autorów gościliśmy na łamach Chrisa Niedenthala, Tomasza Gudzowatego, Tomasza Tomaszewskiego i wielu innych znanych i cenionych, ale też młodych i ambitnych fotografów.