Prezentacje podróżnicze w Galerii Malta – Jakub Rybicki

Kolejne spotkanie z cyklu prezentacji podróżniczych w Galerii Malta.
Tym razem Jakub Rybicki zabierze nas w podróż po Kubie
Zapraszamy w czwartek, 22 listopada 2018, na godz. 19:00 do Galerii Malta w Poznaniu – II piętro (obok Pizza Hut).
wstęp wolny!

„Podróż do przeszłości, czyli Kuba na rowerze”

Kuba to rajska wyspa, w której można zakochać się od pierwszego wejrzenia. Ale jaka jest od środka, co w sobie kryje, co myślą ludzie i jak im się żyje? Jest to kraj pełen paradoksów rodem z PRL, który właśnie przeżywa koniec komunizmu i swój rok 1989. Jest pełen emocji, tajemnic, piękna, brzydoty, rumu i cygar. Zapraszamy na opowieść o miesięcznej wyprawie rowerowej przez Kubę – tę turystyczną i nieznaną, w deszczu i słońcu, za to zawsze w oparach spalin z archaicznych pojazdów i smakiem trzech kanapek do wyboru oferowanych przez wszystkie punkty gastronomiczne na wyspie.
http://www.jakubrybicki.pl/pl/foto/nie-taka-rajska-wyspa/

Jakub Rybicki

Z zawodu podróżnik, fotograf i dziennikarz, ekspert od krajów byłego ZSRR i Bliskiego Wschodu. Laureat światowych nagród fotograficznych, m.in Travel Photographer of The Year. Autor książki „Po Bajkale”, stały współpracownik magazynów i portali podróżniczych. Zawodowy storyteller i pilot wycieczek. Alpinista, w 2016 roku podjął próbę zdobycia drugiego najwyższego niezdobytego szczytu świata. Rowerem przejechał w zimie jezioro Bajkał i Grenlandię. W podróżach szuka prawdy, dobra i piękna.
www.jakubrybicki.pl
https://www.facebook.com/StoriesToldWithVision/
https://www.instagram.com/jakubrybicki/
https://www.youtube.com/user/fritzharman

Wycieczka na Kubę była rozgrzewką przed znacznie poważniejszą wyprawą, a mianowicie rowerowym przejazdem przez zmrożoną Grenlandię. Jestem tak zwanym „ekspertem od zimowych wypraw rowerowych”. 🙂 W 2013 roku razem z przyjacielem Pawłem Wichrem przejechaliśmy zamarznięte jezioro Bajkał na Syberii, co dość plastycznie opisałem w książce „Po Bajkale”, wydanej nakładem wydawnictwa Świat Książki, wyróżnionej w Nagrodach Magellana za rok 2015 w kategorii „książka podróżnicza”. Ludzie mówią, że to dobry motywator do wyjścia z domu i szukania przygód.
http://lubimyczytac.pl/ksiazka/253709/po-bajkale

Ważniejsze wyprawy:
2016 – Labuche Kang III (7250 m. n.p.m.) – próba zdobycia drugiego najwyższego niezdobytego szczytu ziemi
2016 – zamarznięta Grenlandia na rowerze
2016 – Kuba na rowerze
2013- Chiny, Kuksay Peak 7184m – pierwsze polskie wejście
2013- Bajkał Ice Trip – wyprawa rowerowa po zamarzniętym Bajkale
2012- Tour de Azja – autostopem przez Azję Centralną, Iran i Irak
2011 – Rowerowa podróż do Murmańska za krąg polarny
2010 – Afganistan, pierwsza polska wyprawa na Noszak (7492 m) od czasów radzieckiej inwazji na Afganistan, następnie półtoramiesięczna podróż po najdalszych zakątkach tego kraju.
2008 – samotnie rowerem znad Bajkału do Mongolii
2007 – samochodem do Kazachstanu