Piątkowskie spotkania podróżnicze nad Amazonką

Po wakacjach wracamy do cyklu spotkań podróżniczych na Piątkowie.

Już we wtorek, 25 września 2018 o godz. 17:00 w auli XV Liceum Ogólnokształcącym w Poznaniu na os. Bolesława Chrobrego 107 zobaczymy prezentację Emil Witta z jego pierwszej podróży do Amazonii.

Spotkanie organizowane jest razem z wydawcą miesięcznika Echo Piątkowa oraz Piątkowskim Klubem Odkrywców i Reporterów.

Wstęp wolny.

Amazonia. Pierwsza przygoda – w poszukiwaniu Indian Yanomami

Serdecznie zapraszamy na spotkanie z Emilem Wittem, który opowie o swojej pierwszej wyprawie do amazońskich lasów deszczowych. Całkowicie spontaniczna, dwumiesięczna eskapada, świeżo po 18-tych urodzinach początkującego podróżnika wyglądała dosyć komicznie – Emil zmierzał desperacko tam gdzie można było spotkać Indian żyjących po dawnemu. Wypytując napotkane osoby, odsyłany od jednej do drugiej zapuszczał się coraz głębiej w las deszczowy… Z prezentacji niepowtarzalnych zdjęć zrobi się kabaret tragikomiczny. Przeniesiemy się w świat Indian Yanomami, żyjących daleko od cywilizacji i zobaczymy jak wyglądało porozumiewanie się z nimi, poznamy faunę i florę amazońską, a także dowiemy się w jaki sposób Indianie pozyskują pożywienie – wszak pierwsze małe miasteczko mieści się 300 kilometrów dalej!

 Gwarantowany ubaw po pachy i dreszcze na plecach. Zapraszamy!

Emil Witt – 23 lata, podróżnik, surwiwalowiec, sportowiec. Od 5 lat eksploruje zakątki Amazonii, fotografuje, filmuje przybliżając nam świat Indian. W Polsce większość czasu spędza w lasach, prowadzi spotkania i warsztaty. Tyle już przeżył, że mówią o nim 70-latek po przejściach.

http://emil-witt.com